• Doğusan İş Makinaları San. ve Tic. Osman ÇOMAK
  • 0533 926 58 47
  • dogusanismak@outlook.com


Hakkımızda

Doğusan İş Makinaları San. ve Tic. Osman ÇOMAK

37 yıllık bir tecrübesiyle firma kurucusu Osman ÇOMAK,  Doğusan İş Makinaları San. ve Tic. olarak iş makinaları ve kaya kırıcıları sektöründe 1999 yılından günümüze güler yüzlü hizmet ile faaliyete başlamıştır.
1999 yılı itibariyle Doğusan İş Makinaları olarak SANKO MAKİNA – DAEWOO İş Makinaları, SOOSAN Kaya Kırıcıları ve DNB Hidrolik Kaya Kırıcıları Bölge Yetkililiklerini alarak Doğu Anadolu Bölgesine hizmet vermeye devam ettik.
Faaliyet gösterdiğimiz bu alanda imkanlarımız ve çabalarımız doğrultusunda 2000 yılında ENKA PAZARLAMA Doğu Anadolu bölge bayiliğini alarak, HITACHI, KAWASAKİ ve MITSUBISHI İş Makinalarının Satış, Servis ve Yedek Parça hizmetini sürdürmeye başladık.
Aynı zamanda KARYER-BOMAG, ÇUKUROVA ZİRAAT, SUMITOMO, CASE, AMMAN, HASEL, NEWHOLLAND, KOMAC, OKB Kaya Kırıcıları yetkilikleri firmamız bünyesinde daha geniş ürün yelpazesiyle hizmetimize devam ettik.
Bölgemizde teknik eleman açığını gidermek ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Firma Yetkilisi Osman ÇOMAK ve Teknisyenleri olarak ana firmalarımızın düzenlediği eğitimlere katıldık.
2007 Yılında ENKA PAZARLAMA, HITACHI İş Makinalarının TÜRKİYE SATIŞ BİRİNCİSİ OLDUK. Bölgemizde En Fazla İş Makinaları ve Kaya Kırıcıları satışını yaparak, Doğusan iş Makinaları bünyesinde önemli bir başarıya imza attık.
2008 Yılında bölgemizdeki makina çoğunluğundan dolayı müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için ENKA PAZARLAMA Bölge Bayiliği haricinde diğer firmaların yetkililiklerini bırakma gereksinimi duyduk.
2009 Yılında Bölgemizin Hidrolik Kaya Kırıcıları Yedek Parça eksikliğini gidermek için sürekliliği olan bir markayla devam etmemiz gerektiğinden dolayı, İNAN MAKİNA MTB Bölge bayiliğini alarak 2009 yılından günümüze MTB HİDROLİK KAYA KIRICILARI ile sektörümüzün ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
2012 Yılında Firmamızın daha iyi bir noktaya gelmesi ve müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için yeni bir yapılanmaya gittik. 2000 yılından bu yana Firma Yetklisi Osman ÇOMAK ile birlikte bu yolda ilerleyen ve çıraklıktan bu güne kadar Doğusan İş Makinaları’nda hizmet veren Serkan ÇOVAÇ’a Atölye servis yetkililiğini vererek gelişmeye devam ettik.
Doğusan İş Makinaları olarak bölgemizin şartlarına göre yedek parça tedariklerini karşılamak ve firmalarımızın iş zaman kaybını önlemek amacıyla sürekli olarak ürün yelpazemizi arttırdık. Tüm İş Makinalarının, Hidrolik Kaya Kırıcılarının ve Delici Gruplarının marka gözetmeksizin 22000 kalem üzeri ürün stoğu ile bölgemizde iş makinaları ve hidrolik kaya kırıcıları üzerine en çok ürün çeşidiyle hizmet vermekteyiz. Stoklarımızda bulunmayan ürünleri ihtiyaca göre müşterilerimize zaman kaybettirmeden UÇAK, KURYE, OTOBÜS veya KARGO ile gerekli ürünleri tedarik etmekteyiz.

Doğusan İş Makinaları San. ve Tic. Osman ÇOMAK
Doğusan İş Makinaları San. ve Tic. Osman ÇOMAK

Misyon & Vizyon

Doğusan İş Makinaları misyonu 37 Yıllık birikimi ile Ülkemizin her kesiminde müşterilerimize yüksek kalitede iş makinaları ve hidrolik kaya kırıcıları satış, servis ve yedek parça hizmeti sunmak, iş makinaları sektöründe iş imkanı sağlayarak ülkemize hizmet etmek, personelimizin sürekli gelişmesini ve güven içinde mutlu çalışmasını sağlamak.
İş makinaları sektöründe tanınan, dünya standartlarında, yenilikleri takip eden ve yeniliklere öncülük eden, diğer iş makinaları kuruluşları tarafından örnek alınan firma olmak. tüm müşterilerimize en yüksek kalitede hızmet veren ,müşterilerimizin kendilerine güven içinde hissettikleri ve tüm beklentilerinin karşılandığı doğusan iş makinaları zincirini oluşturarak etkin ve verimli çalışma prensibi ile sektöründe örnek gösterilen bir kuruluş olmaktır.
Koşulsuz müşteri memnuniyeti, sürdürülebilir büyüme ve yenilikçiliği hedefleyen, çalışma prensiplerinin temelini dürüstlük, güven, titizlik ve üretkenlik oluşturmaktadır.